czwartek, 13 stycznia 2022

Kamerka Internetowa Trust Trino HD 720P

 

foto: trust.com


Kamerka Trust Trino HD 720P to sprzęt z rodzaju tych tanich i nie straszących rzekomo wielkimi możliwościami. Ale po podłączeniu do komputera przyjemnie zaskakuje.

A przynajmniej mnie tak zaskoczyła.

Mała w gabarytach ale w możliwościach daje całkiem sporo.

Giętki pałąk w podstawie wydaje się dziwnym rozwiązaniem jednak po kilku próbach pozwala na stabilne zamocowanie ww kamerki na krawędzi monitora (płaski LED).

Tak.. Mocowanie jest wystarczająco mocne.

Kolejny element, który poprawia komfort użytkowania to możliwość w miarę swobodnego ustawiania kamery. Można nią obracać nie tylko góra-dół... Jest też możliwość obrotu wokół osi podstawy.

Obraz z kamerki jest dobry nawet w warunkach słabego oświetlenia i nie ma tu efektu "rybiego oka".

Kamerkę Trust Trino HD 720P testowałem na komputerze z systemem Debian GNU/Linux 11 Bullseye i właściwie nic nie musiałem kombinować aby uzyskać obraz z tej kamery.

Co więcej... Jest to pierwsza kamerka z mikrofonem, która po podłączeniu do mojego komputera z Debianem rzeczywiście działa także jako urządzenie do przechwytywania dźwięku. 

Wbudowany w kamerkę Trust Trino HD 720P mikrofon jest widoczny jako Microphone Full HD webcam.


Czyli jest to pierwszy sprzęt tego typu, który nie wymaga ode mnie zaopatrzenia się w dodatkowy mikrofon lub słuchawki z mikrofonem.

Mała rzecz a cieszy. Zwłaszcza, że dźwięk jest wyraźny, bez trzasków i innych niepożądanych efektów.


I jeszcze jedna mała rzecz, która może cieszyć...

W górnej części kamery Trust Trino HD 720P znajduje się przycisk foto. I przyciskiem tym rzeczywiście można wywołać opcję wykonania zdjęcia osoby siedzącej przed kamerą.

Działa to także w systemie Linux... Np. po uruchomieniu programu Cheese.


Podsumowując

Zakup udany, a sprzęt całkiem zgrabny. W sam raz do wykonywania swej podstawowej funkcji w czasie spotkań online (Skype, Teams, Google Meet).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz